Domov Best self Na ceste za svojím najlepším ja..

Na ceste za svojím najlepším ja..

od Katka

Musím sa vám priznať.. Mám dosť biednu pamäť.. Keby nebolo fotiek a príspevkov na sociálnych sieťach, neviem neviem, čo by som si z posledných rokov pamätala.. Navyše ešte „trpím“ spomienkovým optimizmom a tak na veľa zlých vecí automaticky zabúdam.. resp. si len matne spomínam, že niečo bolo zle, ale podrobnosti mám zamknuté pod kľúčom, ktorý vlastne ani nemám záujem hľadať..

Písal sa rok 2019.. prvé mesiace som pracovala na novom vydaní magazínu D&L, ktorý bol pre mňa takým malým súkromným zázrakom.. Po jeho dokončení som však mala pocit, akoby som zo seba dala von všetko a už som nemala viac čo povedať, poskytnúť..

Akoby sa jedna kapitola uzavrela.. Dvere sa zabuchli a ja som zostala stáť vonku.. Sama.. Nepatriaca nikam.. Bez vidiny ďalších dverí, ďalších plánov, bez zmyslu a bez budúcnosti..

Na jar sme išli do Amsterdamu a do Kanady.. Mala som v pláne nafotiť tam veľa krásnych jarných fotiek.. No akosi to nešlo.. Niečo sa zaseklo a išlo to len veľmi ťažko, so škrípaním a už to proste nebolo ono.. Po návrate sa to ešte zhoršilo..

Niečo sa zlomilo.. Ja som sa zlomila..? Stratila som sa.. A nevedela som sa znovu nájsť.. Pochybovala som o sebe, nič mi nedávalo zmysel a len tak som prežívala zo dňa na deň.. Asi by sa dalo povedať, že som dosiahla akýsi druh kreatívneho dna.. vyhorela..? či dostala prvú väčšiu tvorivú krízu.. 

Nevedela som ako ďalej, ako sa z toho dostať, ako sa zrazu cítiť opäť fajn.. a dlhodobo! S mojimi pocitmi to bolo ako na hojdačke.. Raz hore, raz dole.. Akurát častejšie som na tom bola zle.. Potom chvíľu dobre a zas dlho dlho zle.. Vedela som, že so sebou musím niečo urobiť.. Nemala som však žiaden cieľ, nevidela som žiadnu cestu, žiaden smer..

Ako sa dá ísť ďalej, keď neviete kam?

Niekedy v tom čase som na Instagrame narazila na citát Fall in love with the process of becoming the very best version of yourself, ktorý so mnou hlboko zarezonoval..

Zrazu som objavila cieľ.. Zistila som, že sa musím začať zlepšovať.. Pracovať na svojom najlepšom ja – vo viacerých oblastiach.. No keď som sa nad tým zamyslela a uvedomila si, koľko toho je, akurát ma to znechutilo a odradilo..

Ale aby som to skrátila.. trvalo mi celé leto, kým som sa dostala na cestu za svojím najlepším ja a 1.9.2019 som ju oficiálne odštartovala.. Medzitým som dostala výnimočný nápad..

Taký, ktorý príde len raz za pár rokov a vy viete, že je to niečo naozaj extra, že to dáva zmysel a musíte to urobiť aj keby čo bolo.. Bol to nápad na niečo, čo som na sebe ešte poriadne ani neskúsila, niečo, s čím som nemala skúsenosti, v spolupráci s ľuďmi, s ktorými som sa nikdy nestretla (len som si s nimi párkrát písala na Instagrame).. Možno to znie ako čisté šialenstvo, no pre mňa to znamenalo nový začiatok.. nový zmysel všetkého a novonadobudnutú chuť žiť, snívať.. a tvoriť..

Čím viac som to na sebe skúšala a ponárala sa do tej problematiky, tým väčší zmysel mi to dávalo a tým väčšiu povinnosť som cítila spraviť to, lebo som videla, aký potenciál pomoci druhým to v sebe skrýva..

Ak ma sledujete na sociálnych sieťach, asi už viete, o čom píšem.. Taký bol zrod myšlienky môjho srdcového projektu, zápisníka Tajomstvo udržateľného šťastia, praktického sprievodcu vaším novým čarovným životom.. na ceste za vaším najlepším ja..

Na jeseň minulého roka som teda na sebe začala testovať všetky teórie, rituály a cvičenia, ktoré aktuálne v zápisníku Tajomstvo udržateľného šťastia nájdete.. A začali sa diať zázraky.. A práve tie ma hnali vpred a dávali tomuto môjmu bláznivému nápadu zmysel.. Lebo ak mne dokázal tak zázračne pomôcť, tak ak dokáže pomôcť aj ostatným ženám, ktoré so zápisníkom začnú pracovať, aspoň sčasti tak ako mne, určite to stojí za to..

Skočiť do neznáma.. opäť s novým projektom.. do ktorého dám svoje srdce aj dušu..

Zrazu mi tento môj nápad dával najväčší zmysel zo všetkého, čo som doteraz robila.. tvorila.. Vďaka nemu totiž budem môcť naozaj pomáhať ľuďom a meniť ich životy k lepšiemu.. dlhodobo.. nielen spraviť im radosť peknými fotkami a pohladiť dušu či vyvolať úsmev na tvári.. krátkodobo..

Keby moja #bestselfchallenge (čo bol pracovný názov tohto projektu, resp. jeho testovania) nebola poprášená hviezdnym prachom, a necítila by som sa vďaka nej naozaj čarovne, nikdy by som neuverila tomu vyššie uvedenému a nikdy by som sa do tohto projektu ani nepúšťala..

A keďže moja pamäť je slabá, pomôžem si citátmi z mojich postov zo sociálnych sietí v priebehu mojej #bestselfchallenge 🙂

View this post on Instagram

Na ceste za svojím najlepším ja.. ☁️ . Už sú to presne 2 týždne, čo som sa aktívne vydala na cestu za svojím najlepším ja.. 😍 Vymýšľam si svoje pravidlá a sledujem zmeny.. 💞 Veľmi ma táto cesta baví.. (niektoré body z nej s vami zdieľam aj v stories – viete si ich pozrieť aj dodatočne uložené v "Best self") a určite o tomto mojom "experimente" napíšem aj článok na blog.. 😉💕 . Je fakt zaujímavé sledovať to.. ako myseľ pracuje a ako sa postupne mení.. a čo všetko dokážu malé zmeny vo forme nových zvykov.. Prvý týždeň bol doslova prechádzkou ružovou záhradou.. natoľko som bola ohúrená pozitívnymi zmenami a instantnými výsledkami.. Druhý týždeň bol tiež super a priniesol navyše zopár lekcií na zamyslenie.. Už sa neviem dočkať, čo prinesú ďalšie týždne.. 😍💞💗 . Máte nejaké otázky, čo by vás zaujímalo z tejto mojej cesty? S čím najviac bojujete? Skúšate / chceli by ste skúsiť niečo podobné? Napíšte mi, som naozaj zvedavá.. 😉💕 . Majte krásnu nedeľu! ☁️☁️☁️ . #bestself #beyourbestself #beyourbestselfchallenge #osobnyrozvoj #motivacia #cestajeciel #nacestezasvojimnajlepsimja #hlavavoblakoch #stastie #udrzatelnestastie #tajomstvoudrzatelnehostastia #pritomnyokamih #caropritomnehookamihu #maleradosti #dokonalestastie #littlethingsbighappiness #myeverydaymagic #mybeautifulsimplicity #simplepleasures

A post shared by Katka – Fotky pre radosť (@dreamandlive.sk) on

View this post on Instagram

My everyday magic.. ✨✨✨ . Niektorý deň som si uvedomila, že teraz žijem úplne čarovný život.. ✨ Vo všetkých významoch slova.. 🤗💞💗 Za celý čas mojej #beyourbestselfchallange som nemala ani jeden zlý deň.. pričom predtým to bolo s mojimi pocitmi ako na hojdačke.. 🙈 Kedysi som sa zvykla pristihnúť pri tom, ako sa podvedome mračím.. teraz sa často pristihnem pri tom, ako sa podvedome usmievam.. 😊 Každý deň idem spať šťastná a (s)pokojná.. 🙏☁️ Všetko chutí akosi lepšie.. keď sa na to viac sústredím a vychutnávam.. a zároveň všetko robím s väčšou chuťou, odkedy sa snažím byť svojím najlepším ja.. . Najviac ma však fascinujú tie čarovné zmeny, poskladané z každodenných rituálov a (na pohľad) maličkostí.. ✨ Myslím, že každý z nás má nejaké veci, nazvime ich zlozvyky, s ktorými sa už viacmenej zmieril a zabalil ich do škatuľky s nálepkou "ja už som raz taký/taká.." Zistila som, že aj takéto veci sa dajú zmeniť.. sťaby mávnutím čarovného prútika.. ak to naozaj chcete.. a rozhodnete sa po tejto ceste ísť.. 🙏💕 . Rozhodla som sa vám na tejto ceste pomôcť.. podať pomocnú ruku a bezpečne vás dopraviť k vášmu novému čarovnému životu.. Je to však niečo, čo sa nezmestí do niekoľkých postov na sociálnych sieťach, dokonca ani do článku/článkov na blogu.. . Bude to trvať niekoľko mesiacov, kým to bude hotové.. no už teraz viem, že to bude čarovné a zmení vám to život na rozprávku.. ✨✨✨ . #niecosachysta #somethingbigcomingsoon #carovnyzivot #rozpravkovyzivot #osobnyrozvoj #udrzatelnestastie #tajomstvoudrzatelnehostastia #nacestezasvojimnajlepsimja #stastie #spokojnost #kvetinovavila #ruzova #hortenzia #pinkhydrangea #flowerfairy #flowerprincess #inspiredbyflowers #inspiredbypetals #flowerheaven #flowercouture #prettiestpastels

A post shared by Katka – Fotky pre radosť (@dreamandlive.sk) on

View this post on Instagram

Sila každodenných rituálov.. ✨ . Čo vy a ranná / večerná rutina? Aké sú vaše top aktivity, ktoré vám vždy vyčarujú skvelé ráno alebo pohodový večer? . Donedávna som nemala žiaden pravidelný rituál.. Žiadna zdravá #morningroutine sa nekonala.. Prvé čo som spravila po prebudení bolo, že som chytila mobil a bezmyšlienkovo skrolovala sociálne siete.. 🙈 Cez deň som sa nechala unášať prúdom.. hasila, čo najviac horelo a bola som majsterkou v prokrastinácii.. Večer som častokrát padala od únavy do postele (takmer) rovno od počítača a pre istotu som si ešte na "dobrú noc" posvietila modrým svetlom z mobilu.. Mohla by som pokračovať vo výpočte mojich zlých návykov ešte veľmi dlho, ale teraz si chcem posvietiť len na rannú a večernú rutinu.. 🤗😂🙈 . Všetko sa zmenilo, keď som si konečne (vo svojich 34 rokoch) vymyslela svoj systém a začala praktizovať pozitívne zvyky ráno aj večer.. Pre začiatok to bolo práve vylúčenie pozerania do mobilu minimálne pol hodinu po zobudení aj pred spaním.. + postupné zaradenie niekoľkých – nazvime to #selfcare – zvykov.. . Nepodceňujte silu každodenných rituálov a maličkostí, majú silu zmeniť váš život.. 🙏💕 . #rannarutina #ranorobiden #pozitivnezvyky #osobnyrozvoj #udrzatelnestastie #tajomstvoudrzatelnehostastia #nacestezasvojimnajlepsimja #dnescitam #dreamandlivemagazine #inspirativnecitanie #ruzove #hortenzie #kvetysk #pinkhydrangea #myeverydaymagic

A post shared by Katka – Fotky pre radosť (@dreamandlive.sk) on

View this post on Instagram

Čítate pravidelne? . Veľa ľudí by chcelo čítať viac.. a stále sa im to akosi nedarí.. "nemajú čas".. alebo nemajú energiu.. V jednej z knižiek z kôpky na fotke (Odpojte sa) sa píše niečo v zmysle, že čas si neviete nájsť.. musíte si ho urobiť.. Také jednoduché, však? 😉 Ale funguje to.. Odkedy som si čítanie zaradila do svojej večernej rutiny, čítam každý jeden deň.. Aj keď mám toho veľa, aj keď som totálne unavená.. aj keď je už strašne veľa hodín.. Každý jeden deň, predtým ako idem do postele, čítam.. Niekedy je to len pár minút, kapitola či dve, v závislosti od knihy.. na tom nezáleží.. vždy mi to padne super.. 💗 . Okrem čítania je však dôležité aj písať.. či tvoriť.. naše "knižky".. Preto som do kôpky zaradila aj knihu "Moje sny a ciele", ktorá slúži na zapisovanie a lepenie obrázkov na vizualizáciu snov.. a taktiež pekné zápisníky, ktoré som používala akurát tak ako rekvizity na fotkách, no vždy mi ich bolo ľúto popísať.. 😂🙈🙈 Už som im však našla využitie a veľmi sa teším na to, ako ich budem zapĺňať.. 😍💞💗 . Ktorá kniha na vás v poslednom čase urobila najväčší dojem alebo ku ktorej sa vraciate opakovane?? Budem rada za vaše tipy! 😉💕 . #dnescitam #vecernarutina #pozitivnezvyky #osobnyrozvoj #udrzatelnestastie #tajomstvoudrzatelnehostastia #nacestezasvojimnajlepsimja #tipnaknihu

A post shared by Katka – Fotky pre radosť (@dreamandlive.sk) on

View this post on Instagram

NOVÉ SNY, NOVÉ ZÁĽUBY, NOVÉ PLÁNY.. ☁️☁️☁️ . Mám takú tradíciu nedeľného snívania.. ktoré dodržujem už niekoľko mesiacov a od januára úplne každú nedeľu.. Tieto posledné nedele to boli trochu iné sny.. Nebolo to snívanie vo veľkom.. Bolo to snívanie v malom, skôr také držanie sa pri zemi (a snaženie sa z toho vyťažiť čo najviac) ako lietanie v oblakoch, na aké som bola zvyknutá predtým.. . Posledné dni som sa (konečne!) pristihla pri takom tom skutočnom snívaní.. (dokonca mimo môjho pravidelného nedeľného času!) Snívaní o niečom, čo som podvedome už dávno chcela, ale nikdy som o tom reálne nepremýšľala.. Snívaní o projekte s deadline-om na budúcu jar.. Samozrejme, stále neviem(e), čo bude o týždeň či o mesiac.. nieto ešte o rok.. No napriek tomu som si opäť pripomenula, aké je snívanie dôležité.. V akýchkoľvek ťažkých či komplikovaných časoch.. (a možno práve v takých..) Že je ako čerstvý vietor vo vlasoch.. Že nám určuje smer.. Že nás posúva vpred.. Že vďaka nemu žijeme, nielen prežívame.. . Začala som maľovať.. Ak sledujete moje stories, tak poznáte celý príbeh a videli ste aj moje prvé nepodarky.. 😂🙈 Strašne ma to chytilo, je to pre mňa obrovský relax, napĺňa ma to šťastím a pokojom.. a fascinuje ma sledovať ako pomaličky naprávam staré chyby a robím stále ďalšie a ďalšie.. 🤗 Prelomovým momentom pre mňa bolo live vysielanie/maľovanie ilustrátorky @artclaytion ktorú sledujem a obdivujem už niekoľko rokov.. (druhá fotka je moja obľúbená ilustrácia od nej) Aj keď som pred tým cca 2,5 týždňom nemala takmer žiadnu výbavu, pustila som sa do maľovania s Clayrene niekedy po polnoci a ešte o 2hej v noci som bola taká šťastná a vysmiata, že som od samého nadšenia nevedela zaspať.. 😍🥰 Akoby som tušila, že sa stalo niečo prelomové.. že som si našla nové hobby.. niečo, čo ma baví, v čom sa chcem zlepšovať a čo ma dokáže úplne pohltiť.. Možno vám to príde ako blbosť, ale u mňa sa niečo takéto stane raz za 100 rokov, takže to je pre mňa veľká vec.. 🙏💙🎨🖌️ . Viac čoskoro na blogu.. ☁

A post shared by Katka – Fotky pre radosť (@dreamandlive.sk) on

View this post on Instagram

JA A MOJE (NAJ)LEPŠIE JA.. ✨ . Verím, že všetci máme v sebe (okrem svojho “bežného ja”) aj svoje najlepšie ja.. a môžeme medzi nimi „prepínať“.. a čím viac sa budeme snažiť, tým bližšie a častejšie budeme (so) svojím najlepším ja.. . Mávala som obdobia, keď mi nič nedávalo zmysel, keď sa mi nič nechcelo, keď som sa cítila sama, neistá a ešte viac som sa do seba uzatvárala.. Nerobilo mi problém vracať sa stále späť do minulosti a vŕtať sa v rôznych divných, smutných a negatívnych pocitoch a skúsenostiach.. Dôverne som poznala gombíky na spustenie sebaľútosti a častokrát som nevedela vypnúť ani hnev, rozčúlenie či pocity stresu a úzkosti.. . Mám pocit, že v mnohých veciach som úplne iným človekom, ako som bola kedysi.. tieto pocity a obdobia mávam čoraz zriedkavejšie.. no zároveň cítim, že ich stopa vo mne zostala.. a že stále môžem (pre)padnúť do ich temných osídiel.. ak si nedám pozor.. Na druhej strane verím, že vo mne existuje aj cesta svetla, ktorou môžem ísť a budem šťastná a spokojná.. Je to práve cesta za svojím najlepším ja.. Viem, že aj keď z nej niekedy na chvíľu zídem alebo odbočím či zablúdim, vždy sa na ňu viem vrátiť a pokračovať ďalej.. Bude tam čakať osoba, ktorá má stále pokoj v duši, podvedome sa usmieva, pozerá sa na všetko a všetkých s láskou, nadšením alebo porozumením.. Osoba, ktorá prijíma prekážky a neúspechy s otvorenou náručou, lebo vie, že sú cennými lekciami, dokáže si z nich vziať to, čo potrebuje a ostatné hodiť za hlavu.. Osoba, ktorá sa vie postaviť svojmu strachu a obavám tvárou v tvár, usmiať sa a ísť aj tak ďalej.. Osoba, ktorá vie, že jej hodnotu neurčujú názory, predstavy či očakávania ostatných.. Tá osoba budem ja.. budem sa ohliadať za seba.. na tú dlhú cestu, ktorou som musela prejsť.. a budem sa spokojne usmievať.. . Kým sa to stane.. budem vďačná za všetky tie momenty, keď sa k tejto osobe aspoň priblížim.. nakoľko to len bude v mojich silách.. 🙏 . Zápisník #tajomstvoudrzatelnehostastia, ktorý som minulý rok vymyslela a pracujem(e) na ňom už niekoľko mesiacov, má za úlohu pomôcť vám vykročiť na túto cestu za svojím najlepším ja.. alebo sa na ňu kedykoľvek vrátiť.. 💗 . #nacestezasvojimnajlepsimja

A post shared by Katka – Fotky pre radosť (@dreamandlive.sk) on

Nabudúce vám prezradím viac o tajomstve ukrytom v titulke nášho zápisníka ;)!

A ak ho ešte nemáte, objednať si ho môžete TU.

Mohlo by sa vám pačiť