Domov Backstage stories Ako malé krôčiky spravia veľký (k)rok.. I

Ako malé krôčiky spravia veľký (k)rok.. I

od Katka

Niekedy má človek tendenciu mrnčať, že (prečo) ešte nie je tam a tam, no keď sa obzrie späť, zistí, že od začiatku (roka) prešiel hodný kus cesty.. A to mám na rekapituláciách najradšej.. či už sú denné, mesačné alebo ročné.. Vďaka nim sa vieme pozrieť na udalosti v našom živote z nadhľadu, tešiť sa aj z maličkostí a byť vďační za všetko, čo nás postretlo..

Kým rok 2015 bol skvelý vďaka splneným snom v ParížiAmerike, mojej 30tke pri mori a tomu, že sa na svetlo sveta dostal projekt Dream & live a prvé dve vydania magazínu, rok 2016 bol jeho minimálne rovnako skvelým pokračovaním.. Na blogu som odviedla jednoznačne najväčší kus práce, odkedy bol (ne)oficiálne založený.. Nabrala som odvahu prihlásiť sa do súťaže
Bloger roka a vďaka vašim hlasom som sa dostala do finále.. Pribudli články, ktoré sa mi písali najťažšie, lebo som v nich vysvetľovala veci, ktoré boli a sú pre mňa veľmi dôležité a pre príbeh Dream & live priam kľúčové.. Viacero mojich myšlienok, postojov, nápadov a ich realizácii sa dostalo z hlavy von.. medzi riadky blogových príspevkov či na stránky magazínu Dream & live.. Otvorila som sa oveľa viac ako po uplynulé roky, spomínala som na naše splnené sny v Paríži, vyrozprávala som príbeh časopisu, spravila prvý rozhovor, založila newsletter, rubriky Let’s talk about dreamsLittle bit of fashion.. podelila som sa s vami o tipy na niekoľko podľa mňa skvelých vecí v novej rubrike Tipy a odporúčania.. previedla mojím splneným snom v Tatrách aj uličkami v talianskych mestečkách na brehu Lago di Garda.. Pribudlo aj niekoľko mojich obľúbených motivačných príspevkov..  Vytvorili sme stránku pre nový Dream & live magazine a k blogu pribudol aj eshop.. Veľa zo spomenutých vecí sa stalo neplánovane a vznikalo viacmenej za pochodu.. V spolupráci s viacerými šikovnými ľuďmi som pre vás minulý rok nachystala 5x giveaway.
neprestala som snívať.. ♥♥♥

Rok 2016 bol jednoznačne dobrý ročník a tu je v skratke jeho prvá polovica..

JANUÁR
Takto to u mňa vyzeralo začiatkom minulého roka..
Zamilovala som sa do novej kolekcie vešiakov od Lillya Handmade a spoločne sme pripravili Something special giveaway..

Čaro všedných večerov..

Prvý rozhovor na blogu s Janais..

O druhých Vianociach, splnených snoch a rozprávke, ktorú treba zažiť..
Bol to len sen.. Sen, ktorý sa stal skutočnosťou..

O Dream & live prvýkrát verejne, čierne na bielom, na stránkach časopisu Svadba..

FEBRUÁR

Keďže láska ide (aj) cez žalúdok, prichystali sme s La Caramela a Vanilkový kaktus design sladučkú valentínsku giveaway..

Lebo urobiť niekomu radosť.. len tak.. nie preto, že je to v kalendári, ale preto, že chcete.. je krásne..
Niektoré dni sa cítime ako majstri sveta.. že všetko zvládneme, že všetko, čo chceme, je možné.. Keby sa TEN pocit dal kúpiť, asi by sme ho chceli všetci, či nie  :)? Mať ho len tak pre istotu na dosah ruky, v poličke s liekmi a vitamínmi.. jednu sladkú pastilku, ktorá by zabrala na počkanie.. Recept v článku Wake up and be awesome spolu s mojimi obľúbenými motivačnými citátmi..

Prvýkrát Zimný festival jedla a prvýkrát obed v Ufo..

V obľúbených zimných kúskoch..

Prvá časť nášho parížskeho príbehu alebo Ako chutí splnený sen v Paríži I..

MAREC

Vernisáž talentovanej Abbie Puskailer v priestoroch Montmartre Café Gallery..

Prvá svadobná výstava po našej svadbe – Svadba snov – s LillyaVanilkový kaktusLa Caramela.. a prvé fotky z FunFace 🙂

Deň výskumu rakoviny – tlačová konferencia, súťaž mladých onkológov, prvýkrát návšteva a koncert v Dóme svätej Alžbety v Košiciach, prvýkrát Cigánski diabli a na záver čaša vína s kolegami z Nadácie Výskum rakoviny..

Obľúbené jarné kúsky a prvé ružové nákupy roka.. 🙂

O objavovaní vlastnej supersily pod krycím hashtagom #oddnesnesolim a prihlásenie do súťaže Bloger roka..

Veľkonočnokinderkový príspevok spolu s TO DO listom na stiahnutie..

Spontánny výlet za mandľovými sadmi, blbnutie vo vetre a kopec nepublikovateľných fotiek.. 🙂

Najväčšia giveaway minulého roka.. exkluzívny balíček fotenia spolu s vizážou, stylingom, výzdobou, tlačovinami, doplnkami na mieru a sladkými dobrotami..

Fotenie 13-dňovej Alicky..

APRÍL

Fotenie mydielok pre katalóg VH Cosmetics.. (grafická úprava: Vanilkový kaktus)

Fotenie mestského editoriálu v Košiciach pre časopis Svadba..

Sny sú tajnými želaniami našich sŕdc.. Aké to je, ked ich prežijete niekoľko v priebehu pár dní a ešte k tomu v Paríži? O tom bol príspevok Ako chutí splnený sen v Paríži II..

Prvé fotenie v rozkvitnutom sade so Saškou a Mirkom, ktorí sa zasnúbili v Paríži..

Pretože ich príbeh pokračuje a po roku a pár dňoch bola svadba.. ♥♥♥

Všimli ste si, že v dnešnej dobe nikto nemá čas? Stále sa niekam naháňame, nič nestíhame, máme toľko povinností, že nevieme čo skôr.. problémom číslo jeden sa stáva „nájsť si čas“.. A práve na túto nôtu som, uprostred všetkých povinností, písala príspevok o tom, ako ho nájsť.. 🙂 V článku o (ne)stíhaní nájdete okrem mojich úvah a tipov aj rady šikovných a úspešných ľudí z môjho okolia.. 😉

MÁJ

V rámci (ne)stíhania som si napríklad prečítala knižku Veľké kúzlo a pripravila nový my happy week TO DO list na stiahnutie..

Fotostory môjho života.. v rozhovore s Vlaďkou z Bonita Aurelia.. ♥

Stáva sa to aj vám? Že idete do obchodu, hľadáte niečo a odídete s niečím úplne iným 😀?? Toto bola u mňa láska na prvý pohľad..
V piatok 13.-teho sme sa s Tominom ocitli medzi najlepšími blogermi Slovenska.. Blog Dream & live získal 6. miesto a ja ešte väčšiu chuť pracovať na svojom blogu.. 😉 Outfit som si starostlivo vyberala a o týždeň neskôr som sa v ňom zúčastnila aj na akcii k 70. výročiu založenia Ústavu experimentálnej onkológie. Na fotkách nižšie s kolegynkou Soničkou a šéfredaktormi časopisu Neoplasma, ktorí minulý rok oslávili krásnych okrúhlych 80 a 90 rokov..

Sú dva typy dovoleniek. Tie, o ktorých snívate, plánujete ich dlho a neviete sa ich dočkať.. A potom sú také, pre ktoré sa rozhodnete viac menej spontánne. Na miesta, ktoré ani neboli na vašom travel bucket liste. No napriek tomu vás príjemne prekvapia.. Tak ako nás malinké, no prekrásne talianske mestečko Sirmione na brehu Lago di Garda, z ktorého sme podnikli pár výletov po okolí..

JÚN

Určite to poznáte tiež.. Ked vám nejaká vôňa, chuť alebo skladba pripomenie tie krásne chvíle, ktoré ste prežívali na dovolenke.. Stačí privoňať, zahryznúť či započúvať sa a hneď cestujete v čase.. Náš jarný Paríž bol nezabudnuteľný a dodnes mi ho pripomína niekoľko skvelých vecí.. Keď sa mi podarilo dať ich všetky na jednu fotku, prišlo po 3 parížskych príbehoch
spomienkové finále..
Milujem miesta, kde dokážem vypnúť.. ale že úplne.. Keď sa zastaví prúd myšlienok a zmysly začnú vnímať na 200 %.. Potom si dokážem naplno vychutnať aj také tie (ne)obyčajné veci.. ako čerstvý vzduch.. ticho.. najpohodlnejšiu posteľ na svete.. spánok.. žblnkot vody pri veslovaní.. vôňu ceruziek pri najkrajších omaľovánkach.. doslova každé sústo dokonalej kuchyne.. a výhľad z okna.. Nechám sa stratiť vo farebnom zrkadlovom bludisku, uniesť pohľadom na nekonečnú knižnicu a zlákať na nákup suvenírov.. akoby som mala znova 13.. :) Také boli naše Tatry.. Štrbské pleso.. a Grand Hotel Kempinski High Tatras, kam sme sa po rozprávkovom zimnom pobyte vrátili na naše 3. výročie svadby opäť.. aby sme tam žili pár dní ako v pohľadnici.. 
<3

Neplánovane vzniklo pri fotení s Niki video so skladaním tohto handmade nápisu handmade značky Lillya.. 🙂
Môj prvý stand up bola rovno premiérová časť SIT DOWN ladies comedy 😉 Niet lepšieho spôsobu ukončenia najdlhšieho dňa v roku ako zotieranie sĺz pri neutíchajúcom smiechu 😀

Keď sme začiatkom jari plánovali súťaž o exkluzívny balíček fotenia spolu s vizážou, stylingom, výzdobou, doplnkami na mieru a sladkými dobrotami, netušili sme, čo nás čaká.. Chceli sme našim výhercom dopriať nezabudnuteľný zážitok.. A to sa nám asi aj podarilo.. aj keď nie úplne podľa predstáv.. 😀 Po týždňoch dohadovania a presúvania termínov kvôli počasiu sme na konci júna konečne dali „jarné“ fotenie, o akom sme naozaj ani nesnívali 😀.. Tak vznikol fotopríbeh o jednom jarnom sne, ktorý sa plnil v lete.. Lebo aj taký je život.. 🙂

Keď som nad tým tak rozmýšľala.. keby nebolo našej jarnej súťaže a keby sme nevybrali ako výhercov práve Inku a Miňa, nebolo by možno minulý rok ani ďalšie vydanie Dream & live magazínu.. Pomaličky sa totiž stával zanedbaným snom, na ktorý začal padať prach, no našťastie sa ho na poslednú chvíľu podarilo zachrániť..
To be continued.. 😉

Foto: Katka & Tomino – Fotky pre Radosť

Mohlo by sa vám pačiť