Domov Free printable Wake up and be awesome..

Wake up and be awesome..

od Katka

Niektoré dni sa cítime ako majstri sveta.. že všetko zvládneme, že všetko, čo chceme, je možné.. Keby sa TEN pocit dal kúpiť, asi by sme ho chceli všetci, či nie :)? Mať ho len tak pre istotu na dosah ruky, v poličke s liekmi a vitamínmi.. jednu sladkú pastilku, ktorá by zabrala na počkanie.. Keď sa TAK cítime, ide všetko akosi samé, dopredu a rýchlejšie.. Viete, aké tajomstvo sa za tým skrýva?
Sebadôvera. Spolu s absenciou strachu a pochybností. A spokojný úsmev k tomu. Ten, ktorý máte nielen na perách, ale aj v očiach a na duši. Určite existuje x teórií a receptov ako na to, no ja vám napíšem moje overené „recepty“ zo života, okorenené niekoľkými mojimi obľúbenými citátmi :)..
Spokojnosť So sebou, svojím životom, situáciou, v ktorej sa ocitáte.. Je základom každého dobrého pocitu. Nikdy nič nebude na 100% dokonalé, k dokonalého šťastiu to však ani nepotrebujete. Ak vám niečo chýba alebo vás trápi, riešte to, no nedovoľte tým myšlienkam zatieniť všetko ostatné, čo vám robí radosť. Buďte vďační za to, čo máte. Tešte sa z ľudí, ktorí sú okolo vás a majú vás radi, z drobností, ktoré vám robia radosť. Myslite pozitívne, usmievajte sa na svet okolo vás a on sa na vás začne usmievať tiež ;).. Ja som k tomuto spokojnému úsmevu dospela začiatkom tohto roka, keď mi došlo, že wow, ve
ď ja sa mám úžasne :)!! Nič prevratné sa nestalo, situácia sa vôbec nezmenila, len som na chvíľu zdvihla zrak od všetkých povinností, úloh, plánov a to do listov, pozrela sa okolo seba a začala si viac uvedomovať a pripomínať to, čo je v mojom živote dobré už teraz a s čím som naozaj spokojná.

Absencia strachu a pochybností Poznáte tie pocity, ktoré nasledujú bezprostredne po nejakom naozaj skvelom nápade? Tá bezhraničná eufória, rozžiarené oči, úsmev od ucha k uchu a v mysli sa rozvíjajúce scenáre ako ten nápad uskutočniť. Je to moment, v ktorom vám nad hlavou zasvieti pomyselná žiarovka. Moment, v ktorom funguje vaše kreatívne ja na plné obrátky. Moment, v ktorom neexistuje strach, neexistujú pochybnosti ani dotieravé otázky „čo ak..?“. Tie prídu až po chvíli.. a potom ide všetko nadšenie dolu vodou, úsmev sa pomaly vytráca a nahrádzajú ho ustarostené vrásky na čele.. Zrazu namiesto toho, aby ste sa rozbehli za realizáciou toho nápadu, len nervózne prešľapujete na mieste.. Niektorí nakoniec predsa len vykročia a nápad zrealizujú, iní sa na to radšej vykašlú, lebo sa im v mysli vynorí príliš veľa prekážok alebo nepríjemných pocitov, ktorým by museli čeliť. Každopádne, ten úžasný euforický pocit je už nadobro preč.. Choďte na to rafinovane ;).. Tak, aby ste v tej prvej fáze vydržali čo najdlhšie. Skúste sa zbaviť strachu a pochybností.. Proste sa tvárte akoby neexistovali.. Akoby existoval len svet, v ktorom je možné všetko, čo chcete.. Pretože VY ste sa rozhodli, že to tak bude. Bodka. 😉

Všimla som si, že v momentoch, keď neriešim žiadne prekážky a nezhrýzam sa obavami, napadajú mi veci.. Proste sa to len tak začne sypať.. Ak mozog nezatieňuje strach a katastrofické scenáre „čo keď..“, začne fungovať pozitívne. Vo váš prospech. Zrazu sa vyrojí kopec nápadov, ktoré šialene víria vo vašej hlave, nedočkavé, kedy sa dostanú na rad. A viete čo? Oni tam stále boli! Čakali len na to, aby ste otvorili tie správne dvere..
Sebadôvera Verte či nie, vždy sa nájdu ľudia, čo vo vás veria. Vaša rodina, priatelia, partneri, fanúšikovia na sociálnych sieťach.. Keď začnete v seba a svoje schopnosti veriť aj vy, máte to vyhrané. Teda aspoň spolovice – máte sakra dobrý základ ;)! Keby som mala povedať 3 základne kroky či predpoklady k úspechu / splneniu snov, bolo by to asi 1. dream (big) 2. believe strongly 3. work hard.. Je to taký zlatý trojlístok, bez ktorého to proste nejde. A veriť v seba, v svoje schopnosti, v to, že to dokážete.. až tak, že sa vám podarí presvedčiť aj ostatných, je „must have“ každého úspešného človeka.

Musím sa priznať, že k (svojim) článkom tohto typu sa z času na čas vraciam.. Keď mám zlú náladu, chýba mi motivácia a potrebujem sa spojiť so svojím lepším ja :).. Som si istá, že k tomuto článku sa vrátim viackrát.. no zároveň budem dúfať, že to budem potrebovať čoraz menej. Že sa mi podarí zahnať všetky čierne myšlienky, ktoré sa prikradnú tak, aby ostalo viac miesta na tie ružové. Že budem čoraz častejšie vstávať s pocitom a odhodlaním byť „awesome“ ;).. Nech mi v tom
tento citát pomáha.. Aj Vám ;)!

Foto: Katka a Tomino – Fotky pre Radosť
Citáty: Pinterest Wake up and be awesome – citát na stiahnutie: Cocorrina
Jabĺčko: La Caramela

Mohlo by sa vám pačiť