Domov Best self Prečo je začiatok roka lepší ako Vianoce..

Prečo je začiatok roka lepší ako Vianoce..

od Katka

Nové začiatky nesú so sebou kopec nadšenia, nádejí a pripomínajú čerstvo napadnutý sneh.. Sú o detskej radosti a možno aj naivite, viere v zázraky a stavaní vzdušných zámkov.. Sú o prekonávaní nás samých.. plánoch a prvých krôčikoch.. Začiatky roka majú dokonca potenciál byť lepšie ako Vianoce.. Prečo? A ako? Čítajte ďalej.. 😉

1. Prekypujeme vďačnosťou. Ak sa nám ju podarí udržať, máme vyhraté! 

S koncom roka prichádza aj veľká rekapitulácia.. vecí, udalostí a ľudí, za ktorých sme vďační..

Keď sme vďační, cítime sa šťastní a spokojní a to je ten najlepší základ. Na všetko..

Tento rok som začala s Motivačným diárom a zápisníkom 101 dní vďačnosti a práve vďaka tomu druhému si budujem dlhodobý zvyk každodennej vďačnosti. Nevedela som, čo od toho zápisníka môžem čakať, no prekvapil ma hneď prvé dni. Možno to znie bláznivo, ale jeho poctivým vypisovaním som sa cítila s okamžitou platnosťou šťastnejšia a (s)pokojnejšia.. Vypĺňanie riadkov, najmä večer, je akýmsi malým rituálom, rozhovorom so svojím ja.. 🙂 Zapisujem si tam samé pozitívne veci, hoc aj drobnosti, ktoré mi cez deň spravili radosť a som za ne vďačná. Niektoré dni mi naozaj dobre padne vypísať sa z myšlienok, ktoré mi behajú po rozume. Tým, že si ich napíšem a vzápätí si na ne aj odpovedám :), sa mi myseľ skutočne upokojí a idem spať úplne spokojná..

2. Môžeme si želať čo len chceme. A nemusíme čakať na Ježiska!

Tento bod ma baví úplne najviac :)!

Keď sme šťastní a spokojní, sníva sa nám oveľa ľahšie a príjemnejšie. Máme pocit, že si naozaj môžeme želať, čo len chceme.. ba čo viac – skutočne veríme, že sa nám to (skôr či neskôr) splní!

Začiatok roka nám pritom úžasne hrá do karát. Je ako čistý list papiera a je na nás, čo si naň napíšeme.. Zbožňujem tie chvíle, keď je snívanie oficiálne povolené a až sa od nás očakáva, aby sme svoje sny a túžby pretavili do cieľov a akčných plánov, ako ich dosiahnuť.. Na toto je zas ako stvorený motivačný diár. Hneď jedna z prvých úloh – 101 cieľov – dá vašim snom krídla, vyskúšajte ;)!

3. TERAZ je ten správny čas začať na sebe pracovať a stať sa najlepšou verziou seba samého!

Ruku na srdce – však mávate aj vy po sviatkoch najhorší režim a najťažšiu váhu :)? Ale to je úplne skvelé! Môžete tak začať od nuly a postupne sa v rôznych ohľadoch zdokonaľovať a pracovať na svojom najlepšom ja ;)! Áno, začína sa ťažko, no výsledky, ktoré budete na sebe badať, vás budú zaručene tešiť a posúvať stále ďalej.

Nikto nie je dokonalý, no každý z nás už zažil pár príjemných chvíľok, keď mal k tomu celkom blízko.. 😉

Viete si na niektoré z nich spomenúť? Čomu ste sa venovali? Ako ste sa správali? Ak ste boli vďaka tomu šťastní a potíšku hrdí sami na seba, choďte do toho znova. Ak vám zrovna nič nenapadá, nič to, skúste si predstaviť, čo by ste museli spraviť, aby ste sa takto cítili. Máte tú predstavu v hlave? Držte sa jej! TOTO je vaše najlepšie JA a len vy sa k nemu môžete dopracovať.. Nebude to zajtra, ani o týždeň, no bude to cesta, ktorá vás bude baviť a prinášať vám šťastie.. Tak na čo čakáte? Začnite hneď ;)!

Mohlo by sa vám pačiť