Domov Cestovanie Streets of Sirmione..

Streets of Sirmione..

od Katka

Sú dva typy dovoleniek. Tie, o ktorých snívate, plánujete ich dlho a neviete sa ich dočkať.. A potom sú také, pre ktoré sa rozhodnete viac menej spontánne. Na miesta, ktoré ani neboli na vašom travel bucket liste. No napriek tomu vás príjemne prekvapia.. Tak ako nás malinké, no prekrásne talianske mestečko Sirmione na brehu Lago di Garda..

Dovolenku vyberal Tomino a dodnes si veľmi pochvaľuje :).. (Vraj lepšie ako Santorini, ts!) Sirmione malo všetko – utešené starobylé uličky, vlastnú pevnosť, fantastickú pizzu, terasky hotelov na jazere, úžasné prosecco, kopy zmrzliny a davy turistov.. To posledné bol jediný mínus.. Napriek tomu, že sme prišli ešte pomerne mimo sezóny (koniec mája), od neskorého rána až do večera tie krásne uličky praskali vo švíkoch.. A do toho všetkého sa sem tam tlačili aj autá. Masaker :). Aj my sme mali tú česť :).. Takže hneď na začiatku sme mali zážitok, ako sme sa krokom posúvali pomedzi davy ľudí, so psami, kočíkmi s deťmi, bicyklami, foťákmi a poschodovými zmrzlinami v rukách.. (videjko tu :)..) Na to vás ani google street view nepripraví. Pozeráte na to a zdá sa vám, že sa asi nikdy nepreplazíte tých pár metrov k hotelu.. Navyše sme vyzerali asi dosť stratene, lebo sa nás ochotne ujala staršia Talianka, ktorá mala zrejme záľubu v navigovaní turistov. Neustále nás napriek svojmu pomalému kroku predbiehala a čakala a vďaka jej pokynom sme správne trafili na prvý  šup.. 🙂
Jediná šanca odfotiť takmer prázdne Sirmione bolo ráno, po svitaní.. 

Povinnou zastávkou bola návšteva Castello Scaligero, ktoré je poznávacím znamením mestečka na špici najjužnejšieho výbežku Lago di Garda. Pretože kto sa neprechádzal po jeho hradbách a nepozrel sa na uličky mesta z veže, akoby v Sirmione ani nebol :). Opäť sa oplatilo privstať a prísť tesne po otvorení, vyhli sme sa tak skupinkám turistov, ktorí sem denne prúdili z okolitých miest..

Dni sme začínali úžasnými raňajkami v našom hoteli s výhľadom na jazero (mozzarella s paradajkami a pestom, malé guľaté šišky a tanier plný jahôd boli the best ;)!) Cez deň sme podnikali menšie výlety po okolí (o tom nabudúce ;)..) a na večer sme sa vracali späť do Sirmione. Prechádzali sme sa uličkami, kde bolo o polovicu menej ľudí a bola zrazu strašne fajn atmosféra.. Nikto sa nikam nenáhlil, každý už mal napozerané, nafotené, už bola na programe len chutná večera, drinky a romantická prechádzka.. Obľúbili sme si reštauráciu Il Girasole s welcome drinkom proseccom, fantastickou pizzou aj kačkou a limoncello bodkou na záver alebo sme trávili večery na našej hotelovej teraske s pohárom aperol spritzu :)..

A posledný večer v Sirmione.. posledný večer bol magický.. Asi je to tak vždy.. na dovolenkách.. No zakaždým mi to príde v čomsi nové, vzácne.. mocné.. strašne strašne príjemné.. no so štipkou smútku a ľútosti, pretože to končí.. Ako sme sa prechádzali uličkami mesta, všetko mi pripadalo asi 100x krajšie ako po iné dni.. Prvýkrát za celý pobyt bolo príjemne teplo aj večer a rifľovú bundu som si celý čas niesla v ruke.. Svetielka reštaurácií pôsobili ešte romantickejšie ako inokedy, ľudia vyzerali akísi uvolnenejší a šťastnejší, svetlá na druhom brehu preblikávali tiež o čosi veselšie.. 🙂 Vzduchom sa šírila omamná vôňa a vánok bol neskutočne príjemný.. Dali sme si poslednú zmrzlinu, aj keď sme boli najedení z večere a urobili sme ešte jedno bonusové minikolečko mestom.. Vydržala by som takto blúdiť celú noc.. Bolo však treba ísť.. baliť a pripraviť sa na cestu.. No my sa ešte vrátime.. 😉

Foto: Katka & Tomino – Fotky pre Radosť
Sukne: Dadoo

Mohlo by sa vám pačiť