Domov Ľudia a rozhovory Sit down ladies..

Sit down ladies..

od Katka

Prečo si po celom dni pohodlne nesadnúť, keď zábava sa dá užiť aj inak ako postojačky :)? A prečo by mala byť „stand up“ comedy výsadou len mužov? Asi takéto otázky si položili zakladateľky novej komediálnej šou s názvom Sit down ladies comedy..
Veľmi som sa potešila, keď ma Lucka z Else studio (v spolupráci s Bubbleology sme spolu natočili videovizitku v rámci #blogerroka2016 :)..) pozvala na premiérovú časť Sit down ladies comedy.. O prevažne mužských stand up komedies som už veľa počula, no zatiaľ som sa žiadnej takejto šou osobne nezúčastnila. Koncom júna som však mala možnosť ochutnať kombináciu ženského a mužského prístupu k tomuto žánru. Pretože zakladateľky to vymysleli tak, že šou Sit down ladies comedy budú moderovať známa moderátorka Didiana a prvá dáma slovenského stand up-u Lujza a hosťom bude vždy jedna žena a jeden muž. Sériu (verím, že veľmi) úspešných šou odštartovali krásna a všestranne talentovaná Lucia Siposová a megavtipný (troškuakobydvojník Rossa z Priateľov :D..) Juraj Šoko Tabaček. Všetkých pozvali do príjemného prostredia Lucaffé v Bratislave.

Ženy, ktoré stoja za vznikom a realizáciou Sit down ladies comedy – Hana (v strede), Lucia (vpravo) a Stana (vľavo).
Moderátorky komediálnej šou – Didiana a Lujza 🙂
Úžasná dvojka premiérových hostí – Lucia Siposová & Juraj Šoko Tabaček 🙂

Najdlhší deň v roku sa nemohol skončiť lepšie ako príjemným posedením a zotieraním sĺz pri neutíchajúcom smiechu :).. Ten večer mi padol strašne fajn a určite som v tom nebola sama. Za pravdu by mi dala aj plná sála ľudí, ktorí po predstavení odchádzali vysmiati a uvoľnení.. Po tom, čo človek celé dni stále niečo rieši.. viacmenej s vážnym pohľadom na vec(i), bolo príjemnou zmenou pozrieť sa na bežné radosti a starosti, ktoré zažíva každý z nás, s nadhľadom a humorom.. V kaviarni vládla pohodová atmosféra a ja som po pár minútach položila foťák a okrem pár cvakov som sa už len sústredila na šou.. Nedalo sa inak :).. Vrcholom večera pre mňa bol učite Šoko so svojím výstupom o mužsko-ženských „problémoch“, ktorý nás všetkých držal celý čas v jednom veľkom záchvate smiechu. Úprimne, naozaj si nepamätám, kedy by som sa tak dlho vkuse smiala cez slzy. A to padne neskutočne dobre.. Príjemným bonusom bola aj krásna záverečná pieseň Love v podaní Lucky Siposovej.. ♥

Ďalšia časť Sit down ladies comedy je už čoskoro – 22. júla a hosťami budú ďalší skvelý komik Stanislav Staško a moja obľúbená Janais! S kým sa vidíme ;)? Viac foto z prvej časti a všetky potrebné info nájdete na Facebooku – SIT DOWN ladies comedy.

Mohlo by sa vám pačiť