Domov Free printable My happy week.. to do list

My happy week.. to do list

od Katka

Minule som na seba prezradila, že keď „nemám čas“, okrem iného vyrábam aj to do listy.. 🙂 Tak vznikol aj najnovší – my happy week, ktorý vám dnes chcem predstaviť..

Kedysi ma chytala panika, keď som si spomenula na všetky povinnosti, ktoré ma čakali a plány, ktoré som chcela uskutočniť.. Na toto to do listy fakt pomáhajú! Potlačia paniku a vnesú do chaosu systém.. 🙂 V poslednom čase, napriek tomu, že toho mám asi najviac, som dospela k akémusi zvláštnemu pokoju, keď sa už nestresujem, ale veci si rovno spíšem, zadelím a postupne robím.. (Že by som ozaj dospela :))?!?) 
Začalo to pred troma rokmi asi takto. Povinnosti, plány a nápady som si spisovala do kolóniek podľa dôležitosti. Keď ma to omrzelo, začala som si spisovať veci na čisté papiere s rôznym motívom, podľa ročného obdobia, nálady alebo nejakej obľúbenej fotky.. Takto som fičala ďalší rok a ten minulý som si už radšej založila celé zápisníky, kde malo všetko svoje čestné miesto. Pred Veľkou nocou som si spravila takýto ovocnokinderkový to do list pre radosť.. No a potom sa toho začalo sypať oveľa viac, ako som bola schopná vtesnať do pár riadkov a tak prišiel na rad týždenný to do list.
Na internete nájdete množstvo rôznych plánovačov, no mne sa najviac osvedčil takýto čistý bez linajok, kde si môžem čarbať a natlačiť čo chcem ako chcem.. 🙂 Spísať si povinnosti pekne pod seba, postupne odfajkávať, zapísať si stretnutia s miestom a časom, veľkými písmenami s výkričníkmi dopísať veci, na ktoré nechcem zabudnúť a tak podobne.. Nevyzerá to moc reprezentatívne, no pomáha to ;)!
Od začiatku jari som zavalená kopou práce a tak som rozmýšľala, že nazvať tento to do list v jeho strohej bezobrázkovej forme len to do listom asi nebude z psychologického hľadiska práve najšťastnejšie riešenie.. Tak som ho nazvala my happy week. Keď som ho podávala Tominovi na vyskúšanie, spýtavo sa na mňa pozrel, že prečo si má zapisovať povinnosti na papier s názvom my happy week. No práve o to ide!!! Aby ste vy, ja a on takisto!, keď si nedeľu večer alebo pondelok ráno sadnete a začnete si spisovať veci na ďalšie dni nového týždňa, nevideli len všetky povinnosti, ale videli ďalší šťastný týždeň, ktorý máte k dispozícii.. 🙂
Doplnila som ešte pár mojich obľúbených motivačných slovíčok / citátov a vznikol z toho celkom príjemný “pracovný nástroj”.. čo poviete ;)? Ja ho už mám odskúšaný a môžem potvrdiť, že je super ;)! Mám ho poruke doma pri počítači a zapisujem doň všetky dôležité veci, ktoré ma čakajú a s véééľkou radosťou odškrtávam všetky splnené povinnosti. A viete čo? Mám pocit, že každý týždeň s ním je o trošku šťastnejší ;)? Skúste to aj vy! Free printable tu:

Foto: Katka – Fotky pre Radosť
Skvelá knižka, ktorú práve čítam: Veľké kúzlo / Big Magic od Elizabeth Gilbert
Motivačná záložka do knihy: I Can Academy
Moja obľúbená jarná vôňa: L’Occitane en Provence
Nový motivačný to do list – free printable: Dream & live

Mohlo by sa vám pačiť