Domov Motivácia #oddnesnesolim ;)

#oddnesnesolim ;)

od Katka

Predstavte si, že by ste zrazu mali čarovnú moc robiť veci, ktoré ste doteraz stále odkladali, nenašli na ne odvahu, čas a pod., len vhodnú výhovorku ;).. no veľmi ste ich chceli, alebo ste po nich aspoň tajne túžili..
Predstavte si, že tú čarovnú moc v sebe máte.. Chcete ju v sebe objaviť a vyskúšať :)? Poďte so mnou do malého experimentu.. 😉

Bolo to niektorý deň začiatkom minulého týždňa.. Bolo trošku teplejšie, vo vzduchu sa črtal náznak jari a mne len tak napadlo – čo keby som oddnes začala robiť to, čo sa mi doteraz nedarilo? Z akéhosi neznámeho dôvodu som mala silný pocit, že keby to chcem a rozhodnem sa do toho ísť, teraz by sa to podarilo.. Žeby jarný príval energie :)? Začala som nad tým rozmýšľať a v duchu pripravovať tento článok..
Kedysi dávno som strašne veľa solila. Hocičo slané mi pristálo na tanieri, automaticky som brala solničku a štedro posolila. Ani neviem prečo. A potom som si jedného dňa povedala, že prestanem. Len tak. A išlo to. Moja mama to zvykla uvádzať ako ukážkový príklad toho, ako sa niečo dá, keď sa chce a ja som sa potíšku cítila vždy tak trošku ako hrdina :).. Keď som si na túto príhodu z detstva spomenula, musela som sa usmievať. A povedala som si, že to skúsim zas. Idete do toho so mnou :)?
Začnite dnes. Porozmýšľajte nad tým, čo by ste chceli zmeniť, zlepšiť, na sebe, na svojom správaní, štýle života.. Zapíšte si prvé 3 veci, ktoré vám napadnú a je vo vašich silách zmeniť ich. Napíšte si na každý deň od dnes až do konca marca do diára poznámku #oddnesnesolim ;). Bude to náš spoločný krycí hashtag. Za ním sa môže skrývať čokoľvek. Od dnes chodím vystretá. Od dnes si zapisujem všetky nápady. Od dnes odbíjam všetky pochybnosti a negatívne myšlienky, ktoré mi bránia v realizácii mojich nápadov a snov. Od dnes si dám čokoládu len raz za 1-2 týždne. Od dnes cvičím, aspoň pár minút, každý (druhý) deň.
Čo si vyberiete, je na vás. Snažte sa to však čo najviac špecifikovať. A pracujte na tom každý deň. Po celý mesiac. Myslite na to, že pracujete na svojom lepšom ja. Objavte svoju supersilu. Objavte silu svojej vôle a využite ju vo svoj prospech. Buďte človekom, ktorého máte chuť pochváliť.
Po mesiaci zhodnoťte tento malý experiment. Robili ste poctivo každý deň to, čo ste si predsavzali? Páči sa vám toto vaše nové ja? Ak áno, gratulujem! Dokázali ste to len vy, sami! Pokračujte.. a vymyslite si na ďalší mesiac ďalšie oblasti, na ktorých chcete pracovať.. Vy sami ste predsa ten najlepší „projekt“, na ktorom sa vám oplatí pracovať ;)..
Budem rada, ak mi napíšete, ako sa vám darilo!
Takže pripraviť sa, pozóór.. #oddnesnesolim!

Foto: Tomino – Fotky pre Radosť

Mohlo by sa vám pačiť