Domov Backstage stories Just a dream (come true)..

Just a dream (come true)..

od Katka

Poznáte ten pocit, keď sa na niečo tešíte tak veľmi, že každý večer zaspávate s myšlienkami na to aké to bude? Keď to nakoniec príde, máte pocit, akoby ste sa ocitli vo svojom sne.. A potom, keď to skončí, cítite prázdnotu (ako písal aj
Hemingway :)..), lebo vám to – ten sen aj jeho prežitie – chýba.. Toto bol presne ten prípad.. naše „druhé Vianoce“ (pretože jedny nikdy nestačia ;)..).
Odkedy si pamätám, tá pravá zima sa mi vždy spájala so snehom.. a keď nebol alebo ho nebolo dosť, nebolo to proste ono.. V meste si snehu moc neužijeme a na pravidelné zimné dovolenky do hôr sme neboli naučení.. Každý rok som však snívala o tom, aké by bolo krásne ocitnúť sa na pár dní v tej pravej zimnej rozprávke.. Tento rok som si povedala, že nám ten sneh doprajem. Poriadne a luxusne! Lebo ďalším dlho odkladaným snom bolo ísť na romantický pobyt do krásneho 5* hotela :).. A tak sme si náš bonusový vianočný darček začali vychutnávať presne mesiac po Vianociach.. V Grand Hoteli Kempinski na Štrbskom plese.

 

 

Cestou sme si pustili Vianočnú Janais, na mieste spolujazdca som si urobila pohodlíčko a uvoľnená som sledovala zasneženú krajinu cez okno.. Keď sme sa blížili stále severnejšie a snehu bolo akosi menej a menej, nebolo mi všetko jedno.. Počasie sa objednať nedá, no ja som rátala so snehom! Veď čo by to bol za vysnívaný pobyt v zime v Tatrách – bez snehu?!? Našťastie nás v cieli privítala pravá zimná rozprávková krajina, jemne zahalená do hmly. 50 odtieňov bielej :)! Jazero pokryté hrubou vrstvou snehu, vetvičky stromov primrznuté celé do biela a hmla, ktorá striedavo zahaľovala a odhaľovala krásy tohto miesta.. Najprv sme sa išli ubytovať.. Zastali sme kúsok od hlavného vchodu a na mňa sa to celé zrazu zosypalo – sme tu!! Ono sa to naozaj deje! Všetko je biele, snové a o pár minút si budeme užívať pohodlie rozprávkového hotela.. Slzy som mala v očiach už keď sme dorazili na miesto a uvidela som náš hotel, ktorý som predtým toľko obdivovala na fotkách.. no keď sme vošli dnu a pocítila som to teplo domova, v kúte praskajúci kozub, v pozadí príjemná hudba, mala som naozaj čo robiť, aby som sa na mieste nerozplakala od šťastia.. Dlho som to odkladať nemusela – prišla som si na svoje, keď sme dorazili na izbu.. 🙂 Útulnú, priestrannú, no hlavne s balkónom a výhľadom na jazero.. a širokou parapetnou doskou pri okne – môj sen! Hrozne ma bavilo otvárať balkónové dvere, dýchať čerstvý zimný horský vzduch a vychutnávať si výhľad alebo len tak sedieť v teplúčku na parapetnej doske, dívať sa von a kochať sa tou vysnenou rozprávkovou scenériou..

 

 

 

 

No nebola to rozprávka len tam vonku, za oknami.. celý hotel bol rozprávkový! Od útulnej vstupnej haly s kozubom, cez schodisko s červeným kobercom, pri ktorom vám prvýkrát preblesklo hlavou – môžem? ja :)?, impozantný obraz nad ním, ktorým ste sa mohli kochať donekonečna alebo na ňom hľadať lienky ;), až po vežičky a obrovské okná a dvere! Tie ma fascinovali asi najviac.. 🙂 No a čo by to bolo za modernú rozprávku bez poriadneho wellnesu :)?!? Zion Spa bolo také to crème de la crème celého hotela.. Úžasné priestory, veľkolepé lustre nad bazénom, pohodlné lehátka s baldachýnmi ako pre kráľov no a opäť ten výhľad na krásnu zimnú krajinu.. To sa nedá popísať, to proste musíte zažiť ;)..

 

 

 

Kempinski je hotel, pri ktorom vám vôbec nevadí tráviť viac času vnútri ako vonku. No sneh nás lákal von, napriek tomu, že sa naň vééľmi fajnovo pozeralo zvnútra :). Prechádzky okolo jazera (častejšie však krížom krážom cez jazero) mali svoje čaro.. Veľakrát bola taká hmla, že sa všetko zlievalo v odtiene bielej, nech sme si išli oči vyočiť, nič iné ako bielu na bielej vidno nebolo :).. Keď sa však hmla na chvíľku rozplynula, vykukli aj zasnežené tatranské štíty a prvý večer sme mali šťastie aj na pár do ružova sfarbených obláčikov, ktoré sa na pár sekúnd predrali cez hustú hmlu.. Druhý deň parádne snežilo.. a mne viac nebolo treba ku šťastiu 🙂 happy #happygirl ;)!

 

 

 

 

 

 

Keďže tento náš pobyt v Tatrách bolo pre mňa „niečo (very very) spešl“ :), nemohol chýbať ani môj čiernobiely set vešiakov.. 🙂 Špeciálne príležitosti si predsa vyžadajú aj špeciálne doplnky a keďže sa mi na poslednú chvíľu podarilo splašiť krásnu čiernu košieľku, mala čestné miesto na vešiaku „For the special night“ ;). Na druhý vešiak „Today I’m going to be a princess“ som si mohla dať úplne čokoľvek, lebo na tom rozprávkovom mieste som sa stále cítila ako princezná žijúca svoj sen.. 🙂

 

 

A keď už sme pri tých splnených snoch.. V pohodlí postele a vianočného pyžamka som si mohla v pokoji vychutnať aj svoje časopisové sny 🙂 – 2 vydania Dream & live magazínu + ich premiéru v časopise Svadba! No a viete, čo bolo hneď na stránke vedľa? Predsa náš rozprávkový hotel! So súťažou o pobyt pre zaľúbencov :)!

 

 

Ako sa blížil čas nášho odchodu, teploty začali stúpať nad nulu, sneh sa začal pomaličky topiť, ráno dokonca na chvíľku vykuklo aj slnko!, zazvonil zvonec a našej zimnej rozprávke bol koniec.. 🙂 Prežili sme náš malý zimný sen a bolo načase vrátiť sa do reality.. snívať a pracovať na splnení ďalších snov ;).. Je to už týždeň.. a neprejde jeden deň, čo by sme si na náš rozprávkový pobyt nespomenuli.. a čo je najlepšie – Tomino už plánuje ďalší :)! On, čo na cestovanie nie je, bol týmto hotelom tak očarený, že sám vymyslel, že sa tam musíme ešte tento rok (minimálne raz) vrátiť.. Už teraz sa teším! Veď kto by nechcel byť na pár dní opäť princom a princeznou v rozprávke ;)?

 

 

Priestory a lokalita: Grand Hotel Kempinski High Tatras
Foto: Katka & Tomino – Fotky pre Radosť
Krajkový top, košieľka a pyžamo: Intimissimi
Sukňa: Zara
Retiazka s nápisom D&L: Retiazky s menom
Vešiaky – Katkin čiernobiely set: Lillya Hand Made
Časopisy – SvadbaDream & live magazine

Mohlo by sa vám pačiť