Domov Motivácia Nový rok, nové sny, nové plány..

Nový rok, nové sny, nové plány..

od Katka
Ešte počas toho najväčšieho zhonu v decembri som si stihla spomenúť na príspevok spred roka.. Pamätáte si ho? Ten
o Vianociach po dospelácky a „to do listoch“.. 🙂 Aký bol váš rok 2015? Plnili ste si sny? Skákalo vám srdce pri každej úspešne zdolanej prekážke a mali ste slzy šťastia a dojatia v momente, keď vás prepadol pocit, že ono sa to naozaj stalo?? Dúfam, že áno, lebo presne toto sú momenty, vďaka ktorým bol môj rok 2015 výnimočný a jeden z najkrajších, aké som kedy zažila.. Stále mi behajú po chrbte zimomriavky, keď si spomeniem na niektoré zážitky a okamihy a som šťastná, že na niektoré splnené sny si môžem doslova siahnuť a opakovane sa z nich tešiť.. a to listovaním v dvoch krásnych číslach
časopisu Dream & live..  


Vysvetlím. Nebolo to plánované.. Ale nejako to prišlo :).. Niekde medzi tým, ako ma prestalo baviť písanie na papiere (lebo toho bolo veľa a neprišlo mi to už prehľadné) a tým, že mi bolo ľúto staré to do listy vyhodiť.. Vytiahla som hrubý farebný zápisník, ktorý som dostala v práci a v zásuvke ticho čakal 4 roky na vhodnú príležitosť.. Vnútri boli stránky oddelené farebnými okrajmi. 4 rôzne farby – 4 rôzne oblasti môjho života, v rámci ktorých som si chcela robiť zápisky. Ideálne! Krátko na to, ako som zápisník začala používať, dostala som ďalší – s krásnym romantickým motívom rozkvitnutého Paríža.. 
 Netrvalo dlho a aj ten dostal svoju úlohu.. a nie hocijakú – do tohto zošita si spisujem všetky nápady a poznámky k časopisu Dream & live. Ďalší, krásny ružový Paperblanks diár som dostala k narodeninám a už som sa nebála, že by bol príliš pekný na to, aby som si doň niečo písala :).. Jeho obsah je však tajný ;).. No a aby som nemala len samé seriózne diáre, dostala aj som aj Minionovský zápisník, do ktorého si zapisujem také tie bežné veci na vybavenie, to do listy toho, čo ma čaká a neminie, no aj rôzne nápady, ktoré by som chcela postupne realizovať.. Ako noví parťáci sa pripojili motivačné kalendáre od I Can Academy. Pretože motivácia je základ! Niekedy (ach, veľakrát!) ju potrebujem aj ja a nie vždy ju načerpám tým, že napíšem motivačný príspevok :)..

Citáty som milovala vždy a siahala som po nich práve v časoch, keď som potrebovala povzbudiť či motivovať. Veľmi sa mi preto páči, že si dal niekto tú námahu a zozbieral tie správne, ktoré vám dobre padnú v rôznych obdobiach či náladách.. a môžete ich mať pri sebe či na očiach vždy a všade.. doma, v práci alebo hoci aj v knižke niekde na cestách.. Myslím, že nám to bude spolu fungovať :)! Oslovili ma hneď januárové citáty, ktoré dokážu nakopnúť na začiatku roka.. (ak by náhodou niekto nemal začiatkom roka vyššie spomenuté syndrómy :)..) Okrem toho som zistila, že niekedy prestávam vnímať čas a niektoré úlohy si presúvam z mesiaca na ďalší mesiac, preto je pre mňa úplne ideálne mať na očiach priestor 2 týždňov, kde si môžem úlohy rozvrhnúť (pri stolovom kalendári). Ďalšia skvelá vec (pri veľkom kalendári) je, že pri každom mesiaci je priestor na napísanie cieľa na ten ktorý mesiac. Máte ho tak na očiach každý jeden deň a v spojení s motivačnými citátmi je to naozaj nebezpečná kombinácia ;)! Zaujímavá je aj kolónka na vymyslenie nového zvyku na každý mesiac.. práve dumám, aký bude ten môj nový januárový :).. Ďalším mojím spojencom pri kutí plánov je Chai latte, ktorý som si donedávna vychutnávala len v kaviarňach, no teraz si ho môžem dopriať aj doma :)! Je to ideálny spoločník, pri ktorom sa vždy uvoľníte a vychutnáte si krásu prítomného okamihu.. (podobne ako môj obľúbený
kamilkový čaj :)..)

Takto vybavenej mi už neostáva nič iné, len čeliť realite a ísť si za svojimi snami aj tento rok.. 🙂 Napadá mi však ešte jedna myšlienka na záver.. Nový rok nemusí byť len o tom, koľko úloh a splnených snov si odškrtneme alebo koľko úspechu zožneme.. Je to priestor a šanca byť lepším, silnejším a láskavejším človekom.. Lebo úspešný – skutočne dobrý rok sa nemeria len tým, čo sme získali, ale aj tým, čo sme dali ostatným.. Preto.. buďme vždy o kúsok lepší ako sme boli včera, buďme odvážnejší, robme čo nás baví, plňme si sny, plňme sny aj druhým, ak je to čo len trochu možné, milujme viac, smejme sa častejšie a žime tak, aby sme mohli byť na náš život hrdí.. 

Motivačný kalendár, stolový kalendár a kalendárové záložky:
I Can Academy Zápisník „Cotton candy“: 
Paperblanks Chai Latte:
Chai Latte Retiazka s nápisom D&L: 
Retiazky s menom

Mohlo by sa vám pačiť