Domov Magazín D&L Thanksgiving & Christmas.. in my heart..

Thanksgiving & Christmas.. in my heart..

od Katka

Všimla som si jednu vec.. Až na pár tmavých výnimiek som bola v poslednom čase príliš často až neznesiteľne šťastná (no dobre dobre, až také neznesiteľné to nebolo, teda nie je). Také tie návaly šťastia, (bez podporných látok ;)!) keď máte chuť lietať alebo aspoň nadskočiť a každému v okolí vykričať: I’m so hapyyyy!! (presne ako malá Agnes vo finálnej scénke v Despicable me 2)
Zamyslela som sa nad tým, čím to vlastne je.. Je to vďaka snu, ktorý som nenechala zapadnúť prachom? Vďaka čítaniu Tajomstva? Má v tom prsty každotýždenné vypisovaniu My happy week to do listov? Alebo vízia skvelého roka splnených snov v spoločnosti čarovného motivačného diára? Myslím, že je to zásluhou všetkého dokopy.. ♥
Och a dôležitú rolu v tom iste zohráva aj ružová ;)!! Kto čítal môj článok Happy pink v aktuálnom čísle Dream & live magazine, veľmi dobre vie, o čom hovorím.. 🙂

Musím sa priznať, že kedysi som bola totálny melancholik.. Bavilo ma vŕtať sa vo veciach, ktoré boli divné, smutné, trpkosladké a hoci je to možno nepochopiteľné, aj v nich som vedela nájsť krásu.. alebo som sa len vyžívala v zachytávaní tých pocitov na papieri? Neviem, ťažko povedať.. No odkedy som s Tominom a odkedy sme začali plánovať svadbu, rozhodla som sa zachytávať výsostne pozitívne, veselé, nadšené a také tie dreamcometrue veci.. Samozrejme, moja situácia bola úplná iná ako vtedy pred rokmi, no myslím, že to bolo aj o rozhodnutí sústrediť sa na to dobré a tak toho začalo pribúdať..

Keď som sa začala sústrediť na plnenie snov (čo išlo ruka v ruke práve s týmto blogom), (znovu)objavila som veci, ktoré ma bavia úplne najviac a sú mojimi splnených snami a pritiahla som si do života aj samých pozitívnych ľudí. Ľudí, ktorí nefrflú nad životom, že ako a prečo sa nedarí.. ale idú si za tým, čo chcú a čo ich napĺňa..

Áno áno, keď to teraz napíšem, bude to znieť ako strašné klišé, ale po prečítaní Tajomstva mi to všetko dáva zmysel.. Zákon príťažlivosti.. 

Keďže Vďakyvzdanie preletelo, pomedzi všetky Black či Pink 😉 Friday akcie, takmer bez povšimnutia, a Vianoce už netrpezlivo klopú na dvere, chcela by som sa s vami podeliť o moje malé tajomstvá, ako si tieto najkrajšie sviatky užiť viac ako raz za rok.. Čo nevidieť budeme totiž odrátavať sekundy do začiatku nového roka.. A ten predsa chceme mať vždy krajší, príjemnejší a šťastnejší, no nie ;)?

1. Buďte vďační. Každý deň.
Je už akousi milou tradíciou, že tu na blogu každý rok pribudne článok plný vďačnosti.. Myšlienka Vďakyvzdania sa mi vždy páčila a aj keď tento sviatok oficiálne neslávime, vždy je pre mňa malou pripomienkou na zrekapitulovanie toho, za čo som vďačná. Tento rok som však vďačná oveľa častejšie ako po minulé roky. Môže za to Tajomstvo, ku ktorému som sa dostala vďaka príbehu Michala z I Can Academy (nájdete ho v Dream & live magazine). Naučila som sa končiť (takmer) každý deň myšlienkami vďačnosti, nielen za to, že mám po svojom boku lásku svojho života, ale aj za bežné, niekedy na pohľad malé veci, ktoré však znamenajú veľa. Vydarené dni tak končia ešte príjemnejšie, lebo si môžem zrekapitulovať a vypichnúť tie naj momenty dňa. Horšie dni sa zas akoby zázrakom premenia na dobré, keď sa mi podarí nájsť v nich niečo, za čo som vďačná. A podarí sa to zakaždým. Častokrát si vďaka tomu všimnem a uvedomím napr. reakcie ľudí či súvislosti, ktoré by som pre iné, negatívne, či nevydarené veci v taký deň prehliadla alebo brala ako samozrejmosť.. Vďačnosť vždy otvorí srdce a zahreje na duši.. A tak môžem každý večer sláviť moje malé súkromné Vďakyvzdanie.. ♥ Skúsite to tiež ;)?

2. Robte, čo vás baví a plňte si sny. Často. 
Tomuto som pred 2 rokmi venovala polovicu príspevku (a ten naozaj odporúčam prečítať aj teraz ;)!)
„Vychutnajte si čaro Vianoc, pohodu a všetky malé radosti a darčeky a ten veľký (po ktorom najviac túžite), ktorý si viete dať len vy sami, si vychutnávajte priebežne celý rok.. Ak máte sen, niečo, čo sa nedá kúpiť, ale musí sa to dosiahnuť, naplánujte si jednotlivé kroky, dajte si kľudne aj darčekový poukaz na splnenie tohto sna, alebo tajný manuál, čokoľvek, čo vás rozosmeje, no hlavne motivuje k tomu, aby ste sa v novom roku s radosťou vrhli do plnenia a odškrtávania položiek v to do liste :).. Každý malý úspech, každá poctivo splnená úloha, každý krok, skok či výskok od radosti na ceste za vaším snom tak bude pre vás malými Vianocami.. :)“ 

3. Dávajte darčeky. Nečakane. V darčekovom balení.
Darčeky má každý rád! No priznajme si, pri Vianociach je to tak trošku pod stresom a niekedy aj pod tlakom priveľkých očakávaní. A pritom robiť radosť darčekmi je také úžasné! Tak si vychutnajte tie iskričky v očiach obdarovaného častejšie! Keď to dotyčná osoba nebude čakať, nebude mať žiadne prehnané očakávania, vy teda budete dokonale zbavení stresu, radosť bude väčšia a hlavne nefalšovaná.. 😉 Už samotné balenie darčekov má v sebe esenciu Vianoc.. a táto aktivita patrí k mojim najobľúbenejším.. 🙂 Preto si vždy užívam aj balenie magazínov Dream & live.. ♥

4. Spravte si nové tradície. Na ktoré sa budete tešiť.
Nájdite si niečo, čo vám robí radosť a začnite to robiť (viacmenej) pravidelne.. Vznikne tak milá tradícia, ktorá vám vždy vyčarí úsmev na tvári a na ktorú sa budete tešiť. Ak to spojíte s ľuďmi, ktorých máte radi, sú to vlastne také malé Vianoce ;)!

5. Stretávajte sa viac s rodinou a priateľmi. Offline.
V dnešnom svete už pomaly ani Vianoce či iné sviatky nie sú zárukou, že sa pri jednom stole zíde celá rodina. Je to však najkrajší čas, ktorý chceme prežiť s našimi najbližšími. No nie jediný, však :)? Skúste si niekedy odsledovať, koľko času denne či týždenne strávite prechádzaním noviniek od ľudí, ktorých ani (osobne) nepoznáte.. Choďte namiesto toho medzi reálnych ľudí. Spravte si spontánny výlet s rodinou, stretnite sa s priateľmi, budujte vzťahy.. Budete šťastnejší.. ♥

7. Verte v ružovú. A trblietky.
Na tento bod Tomino nedôverčivo zazeral, že čo tu robí.. 😀 Ok, je to asi niečo, čo pochopia len ženy.. 🙂 Na ružovú svorne prisaháme spolu s Peťkou z Wildest dreams and loves (naše pink články nájdete tiež v magazíne Dream & live) a svoje o tom vedela aj Audrey Hepburn.. 😉 Ružová nie je len farba, je to postoj, nálada, energia.. Neviem, ako to popísať, no je to zaručene pozitívne. Aspoň vo mne zanecháva len príjemné pocity. S ružovou sa cítim pozitívne naladená, šťastná a plná nádeje. Možno sú to u vás odtiene nebesky modrej (áno, aj tie ;)!), ktoré spôsobujú vyššie spomenuté pocity. Možno je to čierna so sivou. Alebo zelená s oranžovými pásikmi. To je fuk. Dôležité je to, že vás to robí šťastnou.. Tak sa toho držte! Inak, aj vy ste sa tak potešili, keď začali do obchodov húfne pribúdať lesklé a flitrované vecičky? Party season však nemusí byť len o dátume v kalendári. Keď chcete, oslavujte! Dôvod sa nájde vždy. A ako sa hovorí, život je príliš krátky na to, aby sme nosili nudné oblečenie.. Tak sa nahoďte, dámy ;)! Shine.
Shine bright like a diamond.. ♥

Mohlo by sa vám pačiť